Již desátým rokem využívá Aleš Háma naši GPS jednotku ONI system.

Při příležitosti tohoto kulatého výročí jsme s ním udělali rozhovor. Aleš ochotně zodpověděl všechny naše otázky a vy teď máte jedinečnou příležitost přečíst si, co stihl zažít během let s jednotkou ONI system. Třeba se inspirujete se, jakými způsoby můžete chránit své auto i vy.

Letos je to přesně 10 let, co jste klientem naší společnosti. Za tuto dobu jste 4 × měnil auto, ve kterém byla nainstalována naše GPS jednotka ONI system. Kdy jste se rozhodl, že chcete své auto chránit?

Před několika lety jsem zkoušel v divadle s Ivankou Chýlkovou a ona mi o vás vyprávěla. Bylo to zrovna v době, kdy se mi stala taková velmi kuriózní příhoda. Za bílého dne mi ukradli auto a já jsem tak začal vážně přemýšlet, jak můžu své další vozidlo zabezpečit, aby se mi to už znovu nestalo. Do toho jste se mi ozvali vy s nabídkou spolupráce. Já jsem ji samozřejmě strašně rád přijal, protože se tím vyřešil můj problém.

Jak jste s našimi službami spokojený?

Za dobu deseti let jsem naštěstí, a to klepu na dřevo, neměl žádný takový podobný incident. Díky tomu, jak své služby poskytujete, mám o svém autě absolutní přehled. Vím, kde bylo, kde je a kdy ho má manželka. Můžu si také vytvořit knihu jízd, což samozřejmě ocení moje účetní.  Pracujete tak, aby se člověk cítil komfortně, aby byl v klidu a spokojený. A navíc mu poskytnete pocit bezpečí. A právě jistota je pro mě velmi důležitá. Myslím si, že tohle je velká přednost vaší společnosti.

Zmínil jste se, že vám kdysi ukradli auto. Mohl byste nám to více přiblížit?

Tehdy před lety, když mi ukradli auto, to byla hodně nepříjemná situace. Změnila mi život a přemýšlení. Vyšel jsem tehdy z baráku vylít kýbl. Viděl jsem, jak zhruba 30 metrů ode mě přes ulici lezou do mého auta dvě ženské. Z toho jedna, myslím si, byl převlečený chlap. Já jsem na ně začal řvát, co tam dělají! A ony se zabouchly v autě. Ta, co seděla za volantem, měla cigáro a v klidu si kouřila. Vůbec se nestresovala. Já jsem začal ječet. Seshora přiběhl soused, stoupl si před auto a zablokoval je. Ony o kousek couvly, odjely a sousedovi přitom přejely přes nohu. Celé to mohlo trvat jen minutu. Celá situace byla fakt hrozně divná, a navíc jí celou viděla moje manželka s dvoutýdenním synem.

Momentálně od nás máte jednu GPS jednotku, ale aut máte více. Neuvažoval jste o tom, že bychom vám jednotky namontovali i do dalších aut, například do manželčina nebo do auta někoho jiného z rodiny?

Samozřejmě uvažoval, jenže své druhé auto mám v pronájmu pouze na krátko. Kdybych ho měl pronajaté na delší dobu, určitě bych o tom uvažoval. Pak mám ještě další auto, ale to je prastarý. Má už 20 let a je už spíše takový veterán, tam je zabezpečení zbytečné. Je to auto spíše do přírody, do lesa. Tím, že dělám myslivost, chodím na ryby a mám dva kluky, tak jezdíme hodně do přírody na různé expedice. Používám ho spíš jako naše letní auto.

Jakým autem jezdíte vy sám?

Jsem ohledně aut hodně konzervativní. Mám rád, když jsou něčím mimořádná a vyjadřují osobnost majitele. V současné době mám vaši jednotku ve svém již čtvrtém autě – Subaru Forester. Myslím si, že u aut platí jeden z Murphyho zákonů: Každá inovace je krokem zpět. Ta stará doba hezkých aut, kdy jednoduchost byla předností, je už dávno pryč. Ale pořád si myslím, že ten Forester je dravec.

Dostal jste se s vaším autem za dobu užívání jednotky do situace, která pro vás nebyla příjemná?

Vzpomínám si na jeden incident, kdy mi na Smíchově málem vykradli auto. Byl jsem právě ve studiu a nahrával. Auto jsem měl plné věcí. Byl bych pracoval ještě další hodiny a vůbec bych nevěděl, že mi někdo rozbil zadní sklo. Ale díky vaší notifikační SMS (o nehodě na parkovišti) jsem vyběhl ven. Bohužel jsem zloděje už nezastihl a vlastně ani nevím, proč to udělali. Nestál jsem na špatném místě a ani mi nic neukradli. Měl jsem pouze rozbité zadní okno a uvnitř dlažební kostku.

A po druhé se mi stala spíše taková úsměvná příhoda. Byl jsem právě v divadle, když mi zrovna od vás přišla SMS o odtahu mého vozidla. Rychle jsem vyběhl ven, i když jsem na sobě měl historický kostým. Jak jsem běžel, už jsem jenom viděl, jak mi auto odtahují. Protože jsem za chvíli měl jít na jeviště, tak jsem to už nemohl řešit a odtahovku jsem nestihl. Až potom, jak jsem přijel vyzvednout auto, jsem se ptal: „Proč jste mi jako odtáhli auto? Měl jsem přece lístek za oknem!“ A oni mi řekli: „To bylo na udání. Prostě někdo šel okolo a viděl, že stojíte blízko u přechodu. A podle vyhlášky jsme vás tedy museli odtáhnout.“ Je to takové typicky české. Zaparkoval jsem blízko u přechodu, ale ne na přechodu. Ten člověk, který mě udal, tam prý stál a čekal až mě odtáhnou.

Díváte se někdy zpětně do webového portálu na záznam svých jízd?

Když jezdíme do zahraničí, tak se zpětně dívám, kde všude jsme s autem jezdili. Přijde mi to jako výhodná věc. Člověk má přehled o tom, kde všude to auto bylo a kolik se s ním najezdilo. A ještě navíc tyto údaje můžu použít jako evidenci pro knihu jízd.

Využíváte identifikaci řidiče pomocí čipu?

Když sedám do auta a chci nastartovat, tak se předtím identifikuji přiložením čipu. Jinak bych nenastartoval. Takhle se mi už nemůže stát, že mi auto někdo ukradne jako minule.

Minulý rok jsme vyvinuli novou přenosnou GPS jednotku, která se dá magneticky uchytit například na spodní část auta, vložit do zavazadla nebo na kolo. Ovládá se pomocí mobilní aplikace nebo přes náš portál. Můžete si také nastavit zóny, ve kterých se bude zařízení pohybovat, a systém vás také může na různé situace upozorňovat pomocí SMS. Dovedete si představit, k čemu by se vám hodila?

Mně to přijde super a řeknu vám i proč. Já dělám myslivost a často mám v autě flinty. A třeba benzínka je docela rizikové místo. Protože když si na pumpě potřebuji dojít na toalety, bojím se, že mi flinty mezitím někdo ukradne. Kdybych si ale tuto vaši jednotku umístil například dovnitř pouzdra, už bych se bát nemusel.

Je něco, co byste nám jako firmě doporučil? Máte nějaké nápady, co by se dalo vylepšit nebo na čem je třeba zapracovat?

Pro mě je nejpodstatnější, že mě zbavujete starostí, a ještě k tomu mi dopřáváte komfort toho, že pokud se něco s mým autem stane, tak to budu vědět. To je pro mě důležité. Majetek je jedna věc, ale v tom autě většinou sedí někdo blízký, a to je to klíčové. Celkově jsem spokojený.

Chcete se i vy zbavit starostí o své auto jako Aleš Háma? 

Podívejte se, co vám můžeme nabídnout

Zpět na seznam aktualit

Kontaktujte nás

NONSTOP dispečink
ONI system
+ 420 737 900 300

Obchodní oddělení
ONI system
+ 420 734 427 427

Účetní oddělení
ONI system
+ 420 553 036 753