Při pátráních po nezvěstných osobách je pro velitele rojnice bez technických prostředků obtížné garantovat, že důkladně propátral přidělený sektor a nevynechal žádné místo.

Pokud je každý člen rojnice, což bývají např. dobrovolní hasiči i civilní obyvatelstvo, vybaven lokátorem NCL 21, je kontrola úkolu daleko jednodušší. Zařízení je určené k záznamu pohybu osob při propátrávání terénu (např. při hledání pohřešovaných osob) do mapového podkladu. Získané informace slouží k podpoře plánování zásahu a efektivnímu využití lidských zdrojů.

Každý člen rojnice má svůj tracker. Tím je zajištěno, že se vykreslí trasa každého člena rojnice a v záznamu vzniknou hluchá místa, kde nikdo nebyl. Tracker nemá žádné ovládání a jeho výdrž na jedno nabití je minimálně 25 hodin. V okamžiku, kdy je nehybný, automaticky se vypne. V tomto případě je jeho spotřeba téměř nulová. Jakmile se začne hýbat, automaticky se zapne. Pokud se první den pátrá 8 hodin, pak je na 10 hodin odložen a ráno se zase pátrá 8 hodin, pak spotřeboval energii na 16 hodin pátrání.

Trackery v kufru

Tracker zasílá informaci, zda se hýbe. Polohová a diagnostická data do webové aplikace předává automatizovaně, obsluha to nijak neovlivní. V případě, že je pátrání v noci přerušeno, není potřeba trackery vypínat nebo zapínat.

Přenosný lokátor NCL 21 umožňuje označit místo, kde se něco našlo, dvěma způsoby:

1. Položením na dobu delší než 1 minutu – to způsobí, že tracker odešle zprávu JSEM V KLIDU včetně souřadnic.
V mobilní aplikaci velitele rojnice lze nastavit zvukové upozornění na tento stav.

2. Položením na kov – může to být zbraň nebo kus plechu například spona opasku. V trackeru je detektor, který odesílá zprávu včetně polohy.

V okamžiku, kdy velitel zásahu promýšlí akci, je schopen rychle a jednoduše zakreslit zóny, které nařídí prozkoumat. Každá zóna je na mapě vidět a má svůj název. Sektory mají libovolné tvary a velitel rojnice je vidí v mobilní aplikaci.

Mobilní aplikace poskytuje veliteli rojnice tyto informace:

– okamžitá poloha kteréhokoliv člena rojnice

– vykreslení okamžité polohy všech členů rojnice

– stav baterie libovolného trackeru

– rychlost pohybu libovolné osoby

– kontrola pohybu ve vyznačením sektoru

V okamžiku, kdy velitel rojnice nahlásí, že dokončil propátrání zóny, zkontroluje velitel zásahu výsledek jeho práce. Software umožňuje vykreslit data ze zvolených trackerů za zvolené období. Software také umožňuje simulovat pohyb, tj. kde se kdo vracel, zda rojnice šla v kontaktu, kdo byl mimo rojnici, kdo se zdržel.

Data lze prohlížet i v mapách Google:

Rojnice v mapě


Chcete využít náš systém pro Monitoring osob v rojnicích?

Kontaktujte náš Dispečink, tel.: 737 900 300, e-mail: info@onisystem.cz

K dispozici máme 400 ks trackerů v kufrech po 32 ks na dispečinku v Havířově s nepřetržitým provozem. Stačí zavolat na telefonní číslo 737 900 300, zeptat se, kolik jich aktuálně je volných k nasazení, a dohodnout kam a jak se mají dopravit. Pro účely záchrany osob trackery zapůjčujeme bezplatně. Organizátor zásahu si musí prostudovat videonávod, jak trackery umístit do kapes osob a zajistit rychlou evidenci při rozdávání (fotka osoby s lístečkem, na němž je mobilní telefon + číslo trackeru). Pokud patříte mezi osoby, které organizují tyto zásahy, můžeme vám krátkodobě zapůjčit jednu sadu na cvičení zásahu.

Zpět na seznam aktualit

Kontaktujte nás

NONSTOP dispečink
ONI system
+ 420 737 900 300

Obchodní oddělení
ONI system
+ 420 734 427 427

Účetní oddělení
ONI system
+ 420 553 036 753