Letošní ročník se konal již po 26. a startoval na novém místě v Peci pod Sněžkou.

 

Závod je pojmenován na počest prvního českého polárníka Dr. Václava Vojtěcha, který jako první Čech stanul v roce 1929 na území Antarktidy.

Hlavním organizátorem celé akce je pan Aleš Pícl, s nímž jsme spolupracovali i letos. Průběh závodů jsme monitorovali s našimi přenosnými GPS jednotkami. Dopředu jsme na trase vyznačili kontrolní místa, aby mohl organizátor v případě potřeby reagovat na vzniklé situace. Věděli jsme tak, přes jaké území trasa vede a kolik zbývá závodníkům do cíle. Návštěvníci a také organizátoři měli možnost průběh závodu sledovat online ve webovém portálu nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

V letošním roce se ho účastnilo 30 závodníků (musherů a běžkařů). Závod jako jediný svého druhu začíná nočním hromadným startem. Soutěžilo se ve třech etapách a ujelo se více než 144 km. Mezi jednotlivými úseky se bivakovalo ve volné přírodě. Závodníci měli veškeré vybavení, které vážilo přes osmdesát kilo, s sebou na saních.

Vítězným týmem expedičního závodu se i letos stalo družstvo s musherem Jiřím Vondrákem a běžkařem Davidem Chaloupským, kteří měli desetičlenné spřežení aljašských husky. Celý závod jsme monitorovali našimi GPS přenosnými jednotkami, které to zvládly na výbornou.

BLAHOPŘEJEME 🙂

Jste organizátorem zajímavé akce a využili byste naše jednotky?

Kontaktujte nás, rádi se k vám přidáme… 

 

Zpět na seznam aktualit

Kontaktujte nás

NONSTOP dispečink
ONI system
+ 420 737 900 300

Obchodní oddělení
ONI system
+ 420 734 427 427

Účetní oddělení
ONI system
+ 420 553 036 753