V předvánočním čase jsme pro naše klienty připravili malý dárek: v obchodech Google Play a AppStore byla nasazena nová verze mobilní aplikace ONI system (verze 1.8.0.), která obsahuje spoustu změn a nových funkcí.
Tyto novinky, jak věříme, přispějí k dalšímu zlepšení uživatelské přívětivosti.

Nové zobrazení historie jízd

Stále je zachována funkčnost přetáhnutím prstem zprava doleva, nyní se nově také zobrazují u každého objektu „3 tečky“, které uživatele více nabádají k tomu, aby na tuto volbu klikli a odkryli si tak možnost zobrazení historie jízd, grafů apod. Jedná se o standardní uživatelský prvek používaný napříč celým systémem Android a iOS.

ONI system 1.8.0.

Zobrazení historie poslaných příkazů do jednotky NCL 21

Nově je možné zobrazit si u jednotek NCL 21 historii zaslaných příkazů na změnu režimu. U těchto příkazů lze pak také vidět, zda příkaz do jednotky skutečně dorazil. Zobrazováno je pouze deset posledních příkazů.

 ONI system 1.8.0.   ONI system 1.8.0.

Detailnější informace o verzi SW a HW

Teď je možné si u každé jednotky zobrazit její hardwarový typ a také verzi FW. Usnadní to tak přehled například nad tím, jakou výdrž má jednotka od zákazníka. Výdrže se mění na základě verze HW a FW a veškeré tabulky s výdržemi dle jednotlivých typů jsou umístěny na našich stránkách. Verzi FW a HW lze zobrazit samozřejmě i u dalších typů jednotek.

ONI system 1.8.0.

Nastavení zvuků pro notifikace

Nyní je možné si pro notifikace nastavit jeden z předdefinovaných zvukových tónů, abyste byli schopni odlišit notifikace z naší mobilní aplikace ONI system od notifikací z jiných aplikací (Maily, SMS zprávy apod.). Notifikace se nastavují skrze menu „Nastavení“ a poté vybrání tónů pro „Zvuk oznámení“ a „Zvuk poplachu“. Zvuk pro poplachy je použit pro notifikace typu Havárie, Krádež kol, Nehoda na parkovišti a Odtah. Pro ostatní notifikace je využit zvuk pro oznámení.

ONI system 1.8.0.   ONI system 1.8.0.

Nové piktogramy pro vybitou baterii, nabíjení a vypnutou jednotku

Nově je hned na úvodní obrazovce objektů zvýrazněno, zda je jednotka vybitá  nebo zda zrovna probíhá její nabíjení . Stejně tak je ihned rozeznatelné, zda je jednotka vypnutá.

ONI system 1.8.0.

Zobrazení notifikací na popředí aplikace

Nyní se notifikace zobrazují také při zapnuté aplikaci a to v její spodní části.

ONI system 1.8.0.

Hlášení o povolení běhu aplikace na pozadí

Při prvním spuštění nové verze mobilní aplikace ONI system (1.8.0.) je uživatel vyzván k tomu, zda chce povolit běh aplikace na pozadí. Pro správnou funkčnost notifikací je potřeba tuto volbu povolit! Někteří výrobci telefonů (Huawei, Xiaomi, Asus apod.) totiž záměrně ukončují běh aplikací na pozadí z důvodu zvýšení výdrže baterie, což pak vede k tomu, že aplikace se zcela vypne a přestanou tak chodit i notifikace z mobilní aplikace.

ONI system 1.8.0.

Zpět na seznam aktualit

Kontaktujte nás

NONSTOP dispečink
ONI system
+ 420 737 900 300

Obchodní oddělení
ONI system
+ 420 734 427 427

Účetní oddělení
ONI system
+ 420 553 036 753