1600 kilometrů, stovky závodníků a jediný požadavek pořadatelů – zdolejte trasu napříč Českem a Slovenskem bez podpory a vlastní silou. Závod Tisíc mil každoročně láká cyklisty, koloběžkáře i pěší k překonání vlastních limitů. Je velkou výzvou nejen pro závodníky samotné, ale i organizátory akce.

Uhlídat masu profesionálních i hobby sportovců na tak rozsáhlé trati není nic snadného, proto týmu nadšenců pomáhají GPS trackery NCL 21 společnosti NAM system. Přenosné jednotky už čtvrtým rokem „fasuje“ do povinné výbavy každý z účastníků extrémního závodu. 

Měl ji tedy u sebe i závodník, který se při loňském ročníku zranil a ztratil v lese. „Byl zmatený a nebyl schopen dobře popsat svou polohu. V tu chvíli pomohl tracker, který záchranářům přesně lokalizoval, kde se dotyčný nachází,“ podotýká šéf organizačního týmu závodu Libor Procházka.

1000 miles 2021

foto: @annakopkovacommercial

 

Letošní ročník, který na začátku července odstartoval v Hranicích u Aše, se kvůli epidemiologickým opatřením slovenské vlády musel omezit pouze na území České republiky. Přesto opět přilákal 300 účastníků, na které museli organizátoři dohlédnout. A jednotky NCL 21 se zase prokázaly jako užitečný pomocník. „Viděli jsme díky nim, že se závodník dostal na záchytný bod, nebo se blíží k cíli. Je třeba si uvědomit, že účastníci závod dokončují v řádu tří týdnu a my chceme každého z nich za cílovou čarou přivítat,“ vysvětluje Libor Procházka.

Polohu svého favorita mohli díky odkazu na konkrétní tracker sledovat i blízcí a rodinní příslušníci účastníků. A údaje z jednotek pomáhaly také kameramanům a fotografům závodu, kteří si mohli vytipovat polohu konkrétního závodníka a nemuseli na něj v terénu dlouhé hodiny čekat. Přenosné krabičky od NAM system si organizátoři před lety vybrali poté, co otestovali i konkurenční výrobky. „Potýkali jsme se u nich s mnoha zádrhely. Proto padla volba na jednotky NCL 21. Technicky za mě fungují bez problémů a i cena je pro nás velmi příznivá,“ uzavřel Procházka.


GPS lokátor NCL 21 si můžete zakoupit na e-shopu.

Zpět na seznam aktualit

Kontaktujte nás

NONSTOP dispečink
ONI system
+ 420 737 900 300

Obchodní oddělení
ONI system
+ 420 734 427 427

Účetní oddělení
ONI system
+ 420 553 036 753