Napadlo by vás, že se dá pomocí GPS lokátoru hlídat i takový balík sena? 
I když to na první pohled nevypadá, seno je docela drahá záležitost. Cena jednoho balíku se pohybuje okolo 2000 Kč. Zloději to moc dobře vědí a proto je často kradou. Jak proti zlodějům bojovat? GPS lokátor NCL 21 je v tomto případě ideální volbou. Nemusíte nic instalovat, lokátor stačí jednoduše vložit kamkoliv do balíku.

Vy nemusíte nic řešit, můžete v klidu odejít a věnovat se svým záležitostem. Kdyby se někdo pokusil seno ukrást, okamžitě vám přijde upozornění a seno jednoduše dohledáte. To, že si seno hlídáte, se v okolí rychle rozkřikne a zloději si již na další krádeže netroufnou. V případě, že vlastníte několik desítek takových balíků, tak se už jedná o pořádnou úsporu, nemyslíte?

Rádi se s vámi podělíme o zkušenost našeho spokojeného klienta, podnikajícího v zemědělství s živočišnou výrobou.

„V minulosti byly krádeže balíků ojedinělé, v řádech pár kusů. Zato v loňském roce jsme již zjistili ztrátu přibližně 50 balíků za noc. Z tohoto důvodu jsme se po seznámení s tím, co vše dokáže GPS lokátor NCL 21 sledovat, rozhodli zapůjčit přes 30 lokátorů.  Je důležité zmínit, že hlavním záměrem nebylo zjistit, že si někdo odvezl balík pro králíky. Chtěli jsme odhalit větší krádeže.

Lokátory jsme schovali do balíků umístěných na místech, kde jsme předpokládali největší ztráty. Za první tři dny zmizelo osm balíků sena. Všechny byly odvezeny po jednom. Nejkurióznější byla krádež dvou balíků deset minut po tom, co jsme do nich umístili lokátory. Upozornění, že se s balíkem něco děje, přišlo okamžitě na mobil.

Krádež jsme začali řešit po několika dnech. Zavolal jsem na policii a vysvětlil jim, že nám ukradli seno přímo z louky a že víme, kde je, protože jsme v balících měli lokátor. Po příjezdu hlídky jsem jim ukázal o co jde, společně se záznamem trasy. Rozjeli jsme se na uvedené adresy a konfrontovali přímo pachatele. Ti se přiznali, dostali pokutu a balíky odvezli zpět k nám do firmy. Při dnešní ceně 1500-2000 Kč za balík, je krádež 3-4 kusů trestný čin.

Od doby, co se to rozkřiklo po okolí, neztratil se už ani balík. A to bylo záměrem, ne objíždět vesnice a hledat balíky. I kdyby už se neztratil ani jeden, díky GPS lokátoru jsme našli 12 balíků v hodnotě necelých dvacet tisíc. Nájem byl poloviční a krádeže ustály. Příští rok to zopakujeme znovu.“

O tom, jak jsme hlídali seno, píšou v článku, který si můžete přečíst zde

Chcete své balíky sena také hlídat? Neváhejte se nám ozvat, vymyslíme vám řešení na míru!

Schovejte GPS lokátor NCL 21 do balíku sena
Schovejte GPS lokátor NCL 21 do balíku sena
Zpět na seznam aktualit

Kontaktujte nás

NONSTOP dispečink
ONI system
+ 420 737 900 300

Obchodní oddělení
ONI system
+ 420 734 427 427

Účetní oddělení
ONI system
+ 420 553 036 753